Statybinė keramika, apdailos plytos, čerpės    lt
Produktai Produktai
Keraminės čerpės
Fasoninės čerpės
Priedai stogams
Klinkerio plytos
Forminės plytos
Klinkerio plytelės
Klinkerio trinkelės
Ventiliuojamas fasadas
Mūro mišiniai
Lietaus nuvedimo sistemos
Tinkas
Akmens skalūnas
Tvorų elementai
Klinkerio palangės
Medienos plastiko kompozitas
 
Akcijos Akcijos
Paslaugos Paslaugos
Nuotraukų galerija Nuotraukų galerija
Informaciniai katalogai Informaciniai katalogai
Verta žinoti Verta žinoti
Apie mus Apie mus

SKALŪNAS - natūrali stogo danga!

Visais laikais žmonės ieškojo ramybės gamtos prieglobstyje. Taigi ir dabar savo namus stengiamės pripildyti natūralių, šilumą ir jaukumą kuriančių daiktų. Tą patį galima pasakyti apie statybines medžiagas. Pastaruoju metu didėja susidomėjimas moliu, šiaudais, nendrėmis. Greta šių medžiagų deramą vietą užima visame pasaulyje pripažintas skalūnas (ang. slate).
Skalūnas - lengva, beveik neįgerianti drėgmės, atspari atšiauriam Lietuvos klimatui natūrali uoliena. Juo dengti stogai, apdailinti fasadai nepriekaištingai įsilieja į natūralią aplinką, sukuria savotiško monumentalumo įspūdį.

Skalūnas (kokybiškas) turi fantastišką ilgaamžiškumą ir yra draugiškas supančiai aplinkai.
Akmens skalūnas lenkia kitas statybines medžiagas pagal savo išskiriamą CO2 ir SO2 kiekį -yra mažiausia išmetamųjų teršalų emisijų vertė. Žaliava, taip pat gali būti lengvai utilizuojama- be kenksmingo poveikio aplinkai bei sveikatai. Akmens skalūnas yra natūrali statybinė medžiaga, kuri nereikalauja jokių savo gamybos, perdirbimo ir naudojimo papildymų. Kasybos vietose (skalūno karjeruose) skalūno gamybai reikalingas papildomai tik vanduo. Skalūno (kokybiško) tarnavimo laikas trunka visą pastato gyvavimo laiką.


Dėl šios priežasties, klientai turėtų skirti dėmesį ne tik į geometriją ir dydį, pasirenkant medžiagas, bet taip pat ir patvarumą, saugumą ir kokybę. Bet kaip galima atpažinti aukštos kokybės skalūną? Problema tame, kad atpažinti kokybišką akmens skalūną ne laboratorijos sąlygomis labai sunku. Šiuo metų rinkoje užplūdę produkcijos iš Azijos ir kitų egzotiškų šalių, kur visiškai kitokios žiemos ar jų visai nėra, tai ir standartų, tinkamų mūsų sąlygoms nelabai pasiūlyt gali. Tad nereikėtų aklai žavėtis vien tik kaina, nes po keleto metų eksploatavimo-gali būti labai liūdnų pasekmių perdarinėti visą namą.

Klientai turėtų domėtis ar Skalūnas sertifikuotas ES. Yra keletas senai veikiančių akmens skalūnų gamintojų Europoje-jie išsipirkę geriausius karjerus kasybai, kur yra geriausios kokybės žaliava.  

Kilmės šalis: Vokietija, Ispanija
Standartiniai plokštelių matmenys: 35x20cm; 35x25cm; 40x20cm; 40x25cm; 50x25cm
Standartiniai plokštelių storiai: 4-6mm
*gali būti tiekiami su/be skylučių tvirtinimui

 

 

 
Statybinė keramika į viršų     
© 2010 UAB Staketa. Visos teisės saugomos. Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas