Statybinė keramika, apdailos plytos, čerpės    lt
Produktai Produktai
Akcijos Akcijos
Paslaugos Paslaugos
Nuotraukų galerija Nuotraukų galerija
Informaciniai katalogai Informaciniai katalogai
Verta žinoti Verta žinoti
Keraminės čerpės
Apdailos plytos
Grindinio trinkelės
Vinylit fasadų technologija
Vinylit ventiliuojamas fasadas
Mūro mišiniai, mūrijimas
 
Apie mus Apie mus

Apie apdailos plytas

Keraminės plytos mūsų klimato sąlygomis – ideali fasado apdailos medžiaga, puikiai atlaikanti temperatūros pokyčius. Per dieną jų sukaupta šiluma tolygiai atiduodama naktį. Keraminių plytų savybės leidžia sukurti geriausią patalpų mikroklimatą - plytiniai namai nepraranda šilumos žiemą ir išlieka maloniai vėsūs vasarą. O ir kokybiškai sumūrytų apdailos plytų fasado priežiūros kaštai visą jų tarnavimo laiką yra ko gero patys mažiausi.

Kaip pasirinkti  apdailos plytas namui, kad atrodytų išskirtinai gražiai ir turėtų didžiulę išliekamąją vertę

 

Daugelis žmonių, kurie statosi savo svajonių namą, susiduria su dilema, kokias kokias klinkerio plytas /apdailos plytas pasirinkti. Šiuo metu rinkoje tikrai didelis pasirinkimas. Kai kurie prekybininkai taip pat pateikia žmonėms visokių nuomonių, tačiau ne visada jos yra teisingos. Geriau yra paklausyti specialisto nuomonės. Įvairūs žmonės klinkerio ar apdailos plytas renkasi pagal įvairius kriterijus, tačiau geriausias galutinis rezultatas būna tuomet, kai atsižvelgiama į šiuos pagrindinius faktus:

1)      Klinkerio plytų ir apdailos plytų kokybė (statant namą, neverta rizikuoti ir susigundyti neaiškaus gamintojo ir kilmės plytomis. Juk nesinoretų, jei po keletos metų mūras pradėtų trupėti ar prarastų savo pirminį vaizdą. Investuodami į kokybišką gaminį, namui suteiksite papildomą vertę- ilgaamžiškumą. O tai reiškia,kad jei sugalvosite namą parduoti ar palikti savo vaikams, anūkams- jis nepigs ir taps šeimos istorine vertybe. Taigi ilgaamžę patirtį turintys Europos klinkerio plytų gamintojai nenuvils);

2)      Klinkerio plytų/apdailos plytų estetinė išvaizda (labai gerai,jeigu klientas turi gerą skonį ir sugeba suderinti spalvas bei formas pagal savo poreikius. Kitiems padeda specialistai- architektai.  Klinkerio plytų fasadas pasitinka Jus gryžtant į namus, todėl jis turėtų būti mielas akiai ir suteikti geras emocijas. Gražios ir jaukios spalvos puošia aplinką bei gyvenimą);

3)      Klinkerio plytų/apdailos plytų išskirtinumas (būna, kad važiuojant naujų namų kvartale staiga vienas namas atrodo puošnesnis ir patraukia dėmesį labiau, nei visi kiti aplinkui. Vis daugiau žmonių nori išreikšti savo individualumą, todėl renkasi išskirtines spalvas ir formas. Nekopijuokite kaimynų- būkite išskirtini, tai tikrai nekainuos daug daugiau, o susikursite savo pačių unikalią erdvę);

4)      Klinkerio plytų/apdailos plytų kaina (visi žinome,kad gerų dalykų pigiai nebūna. Jei žmogus renkasi tik pagal šį kriterijų ir jo svajonių namui tinka rizikingos kokybės ir eilinės išvaizdos klinkerio ar apdailos plytos iš netolimųjų Lietuvai gamintojų (Lenkija, Estija, Latvija, Rusija)- tai yra jo apsisprendimo reikalas ir pasitikėjimo stoka. Juolab, kad kainų skirtumas tarp užtikrintos kokybės Europos gamintojų ekonominės klasės plytų yra tikrai nedidelis, lyginant su minėtosiomis iš kaimyninių šalių- o rezultatas ir saugumo jausmas- garantuotas. Vienas mūsų klientų yra pasakęs, kad „rizikuoti su namo fasadu neverta,kadangi jo restauravimas yra finansiškai ir moraliai skausmingas dalykas. Galima eksperimentuoti darant vidaus apdailą, kur nesunku ištaisyti klaidas“. Visa esmė yra mūsų požiūryje..).

Šiems faktams patvirtinti- idealiai tinkamos yra EGERNSUND apdailos plytos, gaminamos Danijoje. Firma yra viena iš didžiausių bei labiausiai žinomų šioje šalyje bei skandinavijoje. Danai nuo senų laikų yra žinomi molio plytų, klinkerio, keraminių apdailos plytų meistrai, turintys gilias mūryjimo tradicijas. Tą sąlygojo natūralūs gamtiniai kokybiško molio ištekliai šalyje.  7 gamyklos „iškepa“ 120 skirtingų spalvų plytų. Egernsund plytos, lyginant su kitais gamintojais, pasižymi aukštais kokybės parametrais bei spalvinės gamos išskirtinumu.

Taip pat, karališkasis Vokietijos klinkerio plytų gamintojas ROBEN. Vieni seniausių ir labiausiai pripažintų pasaulyje. Aukščiausia kokybė, raiškios spalvos, labai aukštos kvalifikacijos plytų technologai ir ekspertai.

Spalvų pavyzdžius gyvai fragmentuose (su mūro siūle) galite pamatyti mūsų salone- tai padės labiau įsivaizduoti, nei žiūrint į vieną plytą atskirai. O geriausia rekomendacija yra mūsų klientai ir jų namai.

 

Patarimas. Kartais tenka matyti skirtingų spalvų mūro siūles namo sienoje, arba išbalimų bei druskadėmių po plytų sumūryjimo. To galima išvengti prieš tai pasiklausius specialistų patarimų. 90% šio fakto kaltė yra mūrininkai. Likę 10% yra prasto mūro mišinio pasirinkimas. Plytos  (daugumoje atvejų) čia niekuo dėtos. Skirtingo vandens įmirkio plytos reikalauja individualios mūro mišinio konsistencijos. Mūrininkai taip pat turi žinoti,kada ir kokiu būdu rievėti siules. Taip pat, jie turėtų žinoti,kad paliekant nesenai mūrytą vietą nakčiai-išdžiūvimui, yra geriau uždengti ne politilenu (kaip tai daro dauguma), o difuzine plėvele. Nes džiudamas mūro mišinys išgarina iš siūlės vandenį, kuris yra kartu su kalkėmis ir karbonatais, kurie atsimušę į politileną neturi kur išeiti, o kaip tik gryžti atgal ant mūro, tuo sukeldami pabalimo efektą. Mūsų klientai apie tai būna išsamiai pakonsultuoti.

 

Mitas. Teko girdėti iš daugelio „ekspertų“ apie apdailos plytų vandens įmirkį įvairiausių nuomonių. Apie tai galima būtų labai ilgai kalbėti, tačiau pateiksime tikrų profesionalų (o ne pseudo-ekspertų) nuomonę. Keraminių plytų vandens įmirkis priklauso nuo gamintojo įrengimų ir plytų gamybos būdų. Kai kurių spalvų keraminių apdailos plytų tiesiog neįmanoma išgauti, kaip tik su minimaliu vandens įmirkiu. Be abejo, mažesnio įmirkio plyta tarnaus ilgesnį laiką, dėka didesnio tankio- pvz.puoš namą ne 100 ar 200metų, o 250 ar 300metų, priklausomai nuo aplinkos poveikio. Tačiau pagrindinis plytos kokybės rodiklis vis tik yra atsparumas šalčio-šilumos ciklams, o ne vandens įmirkis. Jei galėtų, visi gamintojai gamintų mažesnio tankio, didelio vandens įmirkio klinkerio ar apdailos plytas, nes jos technologiškai paprasčiau gaminamos, t.y.pigesnės. Iš esmės, 2% ar 15-20% vandens įmirkį turinčių plytų kokybiniai parametrai namo fasade yra tie patys ir pagrindinis rodiklis turi būti atsparumas šalčio-šilumos ciklams bei spalva.

 
Statybinė keramika į viršų     
© 2010 UAB Staketa. Visos teisės saugomos. Sprendimas: BT-Group : Svetainių kūrimas